Здравейте,
А Вие сам ли си разгледахте книжата по делото? Въпросът ми е мотивиран о обстоятелството, че страниците (листата), които намирате за такива от друго дело може всъщност да са приложени като доказателствен материал по нак. дело – обект на питането Ви. Посочвайки „неизвестен извършител” значи говорите за досъдебно производство, а не за дело в съдебна фаза. Следователно обръщанията Ви следва да бъдат към наблюдаващия прокурор, в случай, че сте заинтересована страна по въпросното ДП. Накратко, разполагате с процесуални права съгласно НПК. В този ред на мисли, не бързайте с жалбите за опороченост на делото, а се обърнете писмено или устно към прокурора като представите своите аргументи и питания за липсващите страници.
А най добре с обърнете към адвокат! Ще си позволя да опонирам частично на ivanov_p относно изразеното с категоричност следно становище:
„При наказателни дела не може без адвокат, дори самият ти да си адвокат пак ти трябва адвокат”
Така изразено становището (поне аз така го разбирам, и ако греша моля да бъда извинен!) презумира задължителност на защитата при всяко едно наказателно дело, което не е съвсем така. В чл. 94, ал. 1 от НПК изрично са указани случаите на задължителна защита по нак. дела. От същия член 94 става ясно, че задължителната защита не се отнася до всяко едно дело, което е от нак. характер.
Да, ние участниците в темата не сме наясно за какво деяние е това ДП и дали за него е предвидено наказание изискващо задължително участие на защитник, но както написах, задължителната защита е изчерпателно указана в НПК. Написах по-горе – „опонирам частично”, защото споделям мнението, че делото е срещу неизвестен извършител е наказателно, както и това, че следва де се потърси адвокатско съдействие и да не се очакват чудеса. ...