начало

Тълкувателното решение: Давността тече за всяка вноска по кредита от падежа й Тълкувателното решение: Давността тече за всяка вноска по кредита от падежа й

Развод в Русия

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Развод в Русия

Мнениеот dartanyan » 30 Юли 2014, 11:50

Здравейте,
Ще съм много благодарен, ако някой случайно е попадал на подобен казус, не знам доколко мястото му е тук или в секцията с имотни казуси. Та продавач на недвижим имот в България е руски гражданин, който е придобил имота по време на брака си с руска гражданка. Впоследствие те се развеждат и от тук произлизат трудностите, доколкото в Русия е налице възможност както за съдебно, така и за извънсъдебно (административно) разтрогване на брак. При административното производство се пести време и се издава удостоверение (един хвърчащ лист), че страните се разделят и нямат претенции една спрямо друга, но няма и един ред за разпределението на имуществото, придобито по време на брака. Та как следва да се процедира в този случай при изповядването на сделката, доколкото в НА и в справките за собствеността фигурира само съпругът, но пак повтарям имотът е придобит по време на брака. Според мен, най-сигурно е да се третира имотът като СИО и да се подпише НА и от двамата бивши съпрузи, нищо, че те си твърдят, че е собственост на съпруга и бившата съпруга нямала претенции. Какво мислите?
Благодаря на всеки отговорил по темата.
dartanyan
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юли 2014, 13:14

Re: Развод в Русия

Мнениеот advpetkov » 30 Юли 2014, 12:04

В Русия по административен ред, с обикновен договор без нотариална заверка е възможно доброволно споразумение за уреждане на имуществените последици на развода. То обаче няма да бъде признато у нас, защото нашето законодателство има изискване доброволната делба да бъде извършена с договор с нотариална заверка на подписите. За нотариалната сделка у нас е необходимо или да има такъв договор именно в такава форма, където изрично да е уреден въпросът с недвижимия имот, или да се явят пред нотариуса и двамата бивши съпрузи. Консултирайте се и с нотариус. Писах Ви и на лични.
advpetkov
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 22 Юли 2013, 10:44


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта


cron