Здравейте! Нека не прибързваме с изводи. Нещата трябва да се огледат много детайлно и документално.
si_nikolova - казвате, че брат Ви има дете, но … само йато биологичен родител или по някакъв начин бащинството е легализирано ли в?
Чак след доказване на роднинската връзка между двамата, може да се говори за наследяване.
Не съм сигурен, как е законодателството в Кабада, но като имам предвид, че същата все още е част от Британската общност (държавен глава - Кралица Елизабет) -предпокагам, че не е по-различно. В Обединеното Кралство - съвместното съжителство без брак е приравнено на брачното.
Ситуацията в България. Щом детето не е български гражданин, няма ЕГН и не е вписано в „Регистъра на населението” - за българскитв власти (в случая) то … „не съществува”! Затова - при липса на низходящи и преживял съпруг - в УН фигурират възходящите, родителите на починалия. Те,като единствени наледници, даже не е задължително да предприемат нийайви действия. Наследствените имоти служебно ще бъдат прехвърлени на тяхно име, и само ще получат от НАП уяедомление, за промяна на размера, на задължениятя им къж бюджета.
Това е моето разбиране - на база моите познания за теорията и практиката в България и Обединеното кралство, и предоставената информация. Ако бъдат добавени нови данни - „картинката” може да се промени.